Kenzay Değerli Taşlar & Takı
Değerli taşlar, takı ve aksesuar
Kolye, bileklik, yüzük, küpe, tesbih ve doğal değerli taşlar.
(216) 334 63 32 Bize Ulaşın
 • Üye girişi Üye olun
  Kenzay
  Kenzay Jewelry
  Shop gemstone jewelry
  on Kenzay's international website
  ×

  Web sitemiz yenilendi!


   Yenileme öncesi kayıt olan üyelerimiz e-mail yerine kullanıcı adları ile giriş yapabilirler.
  BU HAFTA %15 İNDİRİM!
  • Yenilenen web sitemizden bu hafta vereceğiniz 150,00 TL ve üzeri siparişleriniz %15 indirimli!
  • İndirim alışveriş sepetinde, toplam tutarı 150,00 TL olan minimum 3 çeşit ürün eklediğinizde otomatik olarak uygulanacaktır.
  • Ayrıca, yapılan indirimden sonra toplam tutarı 150,00 TL'yi geçen siparişlerinizde hediye olarak bir adet 8 mm yuvarlak taşlı, lastikli model kaplangözü bileklik hediyeniz siparişinize eklenerek gönderilecek!
  Kredi kartı, kapıda nakit, kapıda kredi kartlı ödeme ya da havale ile sipariş verebilirsiniz. İyi alışverişler!        
  Kenzay Değerli Taşlar & Takı  /  Değerli Taşlar [Fotoğraflı Liste]
     Kenzay » Değerli Taşlar Listesi

  Ulaşmak istediğiniz sayfanın adresi değişmiştir. İncelemek istediğiniz sayfaya aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.
  Fotoğraflı bölümdeki linkler taş satış kategorilerine, açıklama bölümündeki linkler taşların faydaları sayfasına bağlantılıdır.

      Agat Taşı

      Akik Taşı


  Agat taşı hakkında:“Akik” ve “Agat” aynı taşın iki farklı tipidir: Her ikisi de “kalsedon” taşının bir alt türüdür. Eğer kalsedon yarı-şeffaf, çizgisiz ve renk tonu olarak turuncu-kırmızı-kahverengi ise bu “akik” adını alır; eğer yine yarı-şeffaf olur ancak, taşın içerisinde katmanlar (çizgiler, farklı oluşumlar) olursa “agat” adını alır.

  Örneğin Mavi Dantelli Akik denilen taşa (Blue Lace Agate) Mavi Dantelli Agat denilmesi; Yosun Akiğe (Moss Agate) Yosunlu Agat denilmesi, Ateş Akiğine (Fire Agate) Ateş Agatı denilmesi vs. daha doğrudur fakat bunlar Türkçe kaynaklarda genelde akik olarak belirtilmiş olduğu ve genel olarak bu şekilde tanınmış olduğu için biz de bu şekilde kullandık.

  Agat taşıKendinizi sıkıntılı ve ümitsiz hissettiğiniz dönemlerde olayların iyi yanını görmenize yardım eder. Günlük stresin atılmasını sağlar ve bedenin tansiyonunu düzenler.
   

      Mavi Dantelli Akik Taşı


  Akik taşıKendinizi sıkıntılı ve ümitsiz hissettiğiniz dönemlerde olayların iyi yanını görmenize yardım eder. Günlük stresin atılmasını sağlar ve bedenin tansiyonunu düzenler.
   

      Akuamarin Taşı


  Akuamarin taşı:Uğur ve bereket taşı olarak kabul edilen akuamarin; güven, denge ve ahenk sembolüdür. Utangaçlığı yenmeye yardımcı olur. Sinirleri yatıştırır ve düşünceyi berraklaştırır. Güven tazeleyici bir yapısı vardır. Taşıdığı özellikler dolayısıyla strese ve gerginliğe karşı kullanılabilecek en uygun taşlardan biridir.
   

      Amazonit Taşı


  Amazonit taşı:Kişinin yaşamına anlam katmasına, yaşamına değer vermesine yardım eder. Değisimleri kabullenmeyi kolaylaştırır. Beden ve ruh dünyaları arasında sürekliliği ve anlayışı sağlar. Kişiye kendini ifade etme gücü verir. Beden dışı deneyimler karşısında duyulan korkuyu yatıştırır.
   

      Ametist Taşı


  Ametist hakkında:Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı, bedenin fazla elektrik yükünü alarak beyin gücünü yükseltir. Depresyona karşı faydalıdır. Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Pembe kuvarsla birlikte kullanıldığında zihin gücünü artırır ve kalbi korur. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Bulunduğu ortamdaki olumsuz enerjileri yokeder. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri dönüştürmesi için yeterlidir.
   

      Ametrin Taşı


  Ametrin taşı:Ametrin; Ametist ve Sitrin taşlarının bir arada oluşmuş halidir ve ismini de bu taşlardan alır: Ametist & Sitrin

   

      Apache Tears Taşı


   

      Apatit Taşı


   

      Aragonit Taşı


   

      Aventurin Taşı


  Aventurin hakkında:Özellikle kalp sağlığı için olumlu etkileri olan bir taştır. Strese karşı kullanılabilir. Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve depresyona karşı etkilidir. Şans ve başarı taşı olarak kabul edilir. Kendinizi mutlu hissetmek için kullanabileceğiniz bir taştır.
   

      Aytaşı Taşı


  Aytaşı hakkında:Kramplara, bacak ağrılarına, sırt ağrılarına iyi gelir. Duygusal bakımdan dengeleyicidir. Özellikle yıldızı düşük olanların taşıdır. Nazara karşı kullanılabilir. Zorluğu yenmeye yardımcı olur. Kadınların aylık periyotlarının düzenli olmasını sağlar. Ayrıca, sevgilileri daha ihtirasli yaptığı söylenir.
   

      Azurit Taşı


  Azurit taşı hakkında:Göz yorulmalarına karşı faydalıdır. Düşüncelerin berraklaşmasını sağlar. Meditasyon için tercih edilen bir taştır. Kolye, kolye ucu ya da küpe olarak kullanılması durumunda, kişinin ruhsal olarak uyanık kalmasını sağlar.
   

      Azurit Taşı


   

      Bronzit Taşı


   

      Çeroit Taşı


  Çeroit taşı hakkında:Baş ağrılarına ve duyma bozukluklarına karşı etkilidir. Sinirleri düzenler, yatıştırır; sakinlik verir. Uykusuzluğa karşı etkilidir. Kişinin kendine güveninin artmasını sağlar. Kişinin maddi ve manevi bağ ve bağımlılıklarından kurtararak ruhen özgürleşmesine yardımcı olur.
   

      Kuvars Kristali Taşı


   

      Dumanlı Kuvars Taşı


  Dumanlı kuvars:Başarısızlık korkusunun yenilmesini sağlar. Koruyucudur. Kuvars kristali ile birarada kullanıldığında, kişiye amaçlarını ve hayallerini gerçeğe dönüştürmesini sağlayacak olan gerekli pozitif enerjiyi sağlar. Sinirsel gerginliğe, sinir bozukluklarına, strese ve panik atak hastalığına karşı etkilidir. Kişiye sakinlik verir. Kâbusları engeller.
   

      Florit Taşı


  Florit taşı hakkında:Yatıştırıcı ve huzur verici bir enerjiye sahiptir. Anıların tutsaklığından ve boşluk hissinden kurtulmanızı sağlar. Kendinizi düzensiz ve dağılmış bulduğunuz zamanlarda size denge ve dinginlik sağlar. Kişinin analitik yeteneklerini güçlendirir. Zihinsel açıklık ve konsantrasyonu artırıcı etkisi dolayısıyla dikkat gerektiren işler yapanlar ve öğrenciler için özellikle faydalı bir taştır.
   

      Lal Taşı


  Garnet taşı hakkında:Kırmızı renkli olan garnet, Lâl Taşı olarak bilinmektedir. Bu nedenle kırmızı garnet, Lâl Taşı kategorisinde ayrı olarak listeleniyor. Garnet taşı:Tutku ve cesaret taşıdır. Cinsel enerjiyi ve duyarlılığı artırır. Cinsel dengesizliğe karşı faydalıdır. Bedeni kuvvetlendirir, temizler ve canlandırır. Enerjisi damarlar için faydalıdır. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, kristal kuvars ile birlikte kullanımı etkisini artırır.
   

      Granat Taşı


   

      Güneştaşı Taşı


   

      Havlit Taşı


  Havlit hakkında:Kalsiyum dengesini sağlar. Dişler ve kemikler üzerinde olumlu etkileri vardır. Kişinin kendiyle barışık olmasını sağlar. Kızgınlık ve öfke duygularını yokeder. Huzur ve sakinlik verir. Strese karşı iyi gelir.
   

      Hematit Taşı


  Hematit hakkında:Mafsal romatizmalarına iyi gelir. Kalbin ve dalağın düzgün çalışmasına yardım eder. Karar verme güçlüğü çekenlere iyi gelir.
   

      İyolit Taşı


   

      Kırmızı Jasper Taşı


  Jasper taşı hakkında:Güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Kişinin kendini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar ve direncini artırır. Karaciğer, dalak ve mesaneyi güçlendirir. Erkeklerde, erkeklik özelliklerini artırır. Tüm çakraların dengelenmesine yardımcıdır.
   

      Kalsedon Taşı


  Kalsedon taşı hakkında:İletişim yeteneğini güçlendirir. Kişinin duygularını ifade edebilmesi için gerekli isteği ve cesareti sağlar. Değişikliklere adaptasyonu kolaylaştırır. Duygusal olarak kendinizi gerilim altında hissettiğiniz anlarda kalsedon taşının olumlu etkileri size ihtiyaç duyduğunuz içsel desteği sağlayacaktır.
   

      Kantaşı Taşı


   

      Kantaşı Taşı


   

      Kantaşı Taşı


   

      Kaplangözü Taşı


  Kaplangözü hakkında:Konsantrasyonu ve sahiplenme arzusunu güçlendirir. Cesaret ve güç taşı olup, engellere rağmen ilerleme isteği verir. Olayları daha net algılayabilmeyi sağlar. Kendisini taşıyan kişileri başkalarına karşı daha az bağımlı yaptığı söylenir. Özellikle, hayatınızda değişiklikler yapmayı düşünüyorsanız ihtiyacınız olan taş kaplangözü taşıdır.
   

      Kar Kuvars Taşı


   

      Karma Taşı


   

      Kehribar Taşı


  Kehribar hakkında:Boyunda taşındığında guatra, astıma, bronşite ve alerjiye iyi gelir. Takıntılara karşı iyi geldiği söylenir. Sol elde oynandığında bedenin elektriğini toplar. Elektrik yükünü azalttığı için depresyona karşı da iyi gelir. Ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir.
   

      Korolin Taşı


   

      Karma Taşı


  Kuvars kristali hakkında:Enerji simgesidir. Bedenin fazla elektriğini alır ve eksiğini de tamamlar. Tansiyonu düzenler. Cep telefonu ve bilgisayar kullanan herkesin taşıması gereken bir taştır. Topladıkları radyasyonu bir-iki haftada bir, yıkamak ya da toprağa gömmek suretiyle atarlar.
  Pembe olanı nefret, kıskançlık, korku ve suçluluk duygularını ortadan kaldırır. Sempati ve sevimlilik kazandırır. Rahatlatıcıdır. Duygusal bakımdan dengeleyicidir.

   

      Krizokol Taşı


   

      Kavun Krizopras Taşı


   

      Yıldız Kuvars Taşı


  Kuvars hakkında:Tedavi edici nitelikleri en yoğun taşlardan olan kuvarslar; beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yokeder ve pozitif enerjiyi toplar. Cep telefonu, telsiz ve bilgisayarlardan yayılan radyasyonu toplar. Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.
   

      Kuvars Kristali Taşı


   

      Kyanit Taşı


  Kyanit hakkında:Bilinçli rüyalar görülmesini ve rüyaların hatırlanmasını sağlar. Yastığınızın altına koyarak uyuyabilirsiniz. Bütün çakraları düzenleyerek uyum içerisinde çalışmalarını sağlar. Negatif enerji barındırmadığından dolayı temizlenmeye hiç ihtiyaç duymaz.
   

      Labradorit Taşı


  Labradorit hakkında:Daha iyi odaklanmayı ve konsantre olmayı sağlar. Bu özelliği dolayısıyla, örneğin sınavlar gibi yoğun dikkat gerektiren durumlarda kullanılması faydalıdır. Ruhsal bakımdan gelişme amacıyla kullanılır.
   

      Lal Taşı


  Lâl taşı hakkında:Kırmızı renkli olan garnet, Lâl Taşı olarak bilinmektedir. Diğer renkteki garnetler, Garnet kategorisinde ayrı olarak listeleniyor. Lâl taşı:Cinsel enerjiyi ve duyarlılığı artırır. Cinsel dengesizliğe karşı faydalıdır. Kötü rüya ve kabuslar görenlerin yatak ya da yastık altına koymalarının iyi geldiği söylenir. Hayal gücünü kuvvetlendirir. Tutku ve cesaret taşıdır. Bedeni kuvvetlendirir, temizler ve canlandırır. Enerjisi damarlar için faydalıdır. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, kristal kuvars ile birlikte kullanımı etkisini artırır.
   

      Lapis Taşı


  Lapis taşı hakkında:Ruh ve beden arasındaki dengeyi sağlar. Hazmı kolaylaştırır. Düşünmeye yardımcı olur. Küçük çocukları korkulardan ve solunum yolu hastalıklarından uzak tutar. Tansiyonu düşürücü ve kaygıyı azaltıcı, kişiyi canladırıcı etkisi vardır. Yaratıcı ifade, fiziksel yetenekler ve iletişim yeteneğini kuvvetlendirir.
   

      Larimar Taşı


   

      Lavtaşı Taşı


   

      Limon Kuvars Taşı


   

      Malakit Taşı


  Malakit taşı hakkında:Kelime anlamı 'arındırıcı' olan malakit taşı, kişiyi olumsuzluklardan arındırır. İçteki acıların çözülmesine yardım ederek keder ağırlığından kurtulmayı ve böylece kişinin kendini güçlü ve neşeli hissetmesini sağlar. Sakinleştirici bir taş olup, uyumaya yardım eder. Korku, suçluluk, kendini kabullenmeme gibi olumsuz duygulardan kurtulmayı sağlar.
   

      Karma Taşı


   

      Karma Taşı


  Mercan hakkında:Nazara karşı kulanılır. Atılacak adımlarda bilinçli ve kararlı olmayı, olumsuz yargılamalara karşı güçlü olmayı sağlar. Onaylanmama korkusu ile girişilemeyen başlangıçlar için kişiyi yüreklendirir.
   

      Mokait Jasper Taşı


   

      Obsidyen Taşı


  Obsidyen taşı hakkında:Kişiye canlılık ve yaşama sevinci verir. Negatif unsurları ve bilinçaltındaki engelleri yokeder, kaygıyı azaltır. Tembel yapılı ve karamsar kişilere özellikle önerilen bir taştır.
   

      Oltu Taşı Taşı


   

      Oltu Taşı Taşı


   

      Oniks Taşı


  Oniks taşı hakkında:Kontrol ve denge sağlar. Kişinin bağımlılıklarından kurtulmasına yardım eder. Cinsel dürtüleri azaltır. Konsantrasyonu sağlar.
   

      Sarı Opal Taşı


  Opal taşı hakkında:Özgürlük ve bağımsızlık taşıdır. Kişiye, kendini ifade edebilmesi için gereksinim duyduğu içsel gücü ve yürekliliği sağlar.
   

      Pembe Kuvars Taşı


  Pembe kuvars hakkında:Kişinin kendisiyle barışık olmasını ve kendisini kabullenmesini sağlar. Yatıştırıcı etkisi ile kalbi rahatlatır ve duygusal acıların çabuk geçmesini sağlar. Kişinin endişelerinden kurtulup yaşama sevinci duyması için güç verir. Çevresindeki güzelliklere karşı duyarlılığını artırarak ümitsizlik ve kötümserlik duygularını yokeder.
   

      Peridot Taşı


  Peridot taşı hakkında:Nedensiz duyulan korkulara karşı iyi gelir. Kıskançlık, egoistlik ve duygusal soğuklukları yokeder. Çevreyle iletişimi mükemmelleştirir. Neşe ve sevinç hissi verir. Böylece diğer insanlara da sevgiyle bakılmasını sağlar.
   

      Petrified Wood Taşı


   

      Pirit Taşı


  Pirit taşı hakkında:Kişiye yaşam enerjisi verir. Kendinizi tükenmiş hissettiğiniz anlarda güçlü enerjisiyle size destek olur ve canlılığınızı yeniden kazanmanızı sağlar.
   

      Prenit Taşı


   

      Resimli Jasper Taşı


   

      Rhyolite Taşı


   

      Rhyolite Taşı


   

      Rodonit Taşı


  Rodonit taşı hakkında:Günlük yaşamda başarılı olmaya yardımcı olur. Kişiyi geçmişe bağımlılık ve özlemden kurtarır. Geçmişe takılınıp güncel yaşamdan uzaklaşıldığı anlarda kullanılması gereken bir taştır. Kişinin içinde bulunduğu ana ilgisini canlı tutar.
   

      Rubelit Taşı


   

      Rutil Kuvars Taşı


  Rutil kuvars hakkında:Sıkıntılı bir günün getirdiği olumsuz duygu ve düşüncelerin çözümlenerek uzaklaştırılmasını sağlar. Zihin açıklığı ve özgürlük duygusu verir.
   

      Safir Taşı


  Safir taşı hakkında:İnancı güçlendirerek kişiye güven verir. Psişik yetenekleri artırır. Sezgiyi kuvvetlendirir. Sinirleri sakinleştirir ve konsantrasyonu artırır. Tüm salgı bezlerini harekete geçirici özelliğe sahiptir.
   

      Sarı Opal Taşı


   

      Sedef Taşı


   

      Selenit Taşı


   

      Sitrin Taşı


  Sitrin taşı hakkında:Ametist gibi, bir ortamdaki negatif enerjilerin engellenmesi için kullanılabilir. Kişinin depresyona neden olan duygularından kurtulmasına yardım eder. Kendine güvenmeme, kendinden şüphe etme ve sinirlilik durumlarında rahatlatıcı ve güven vericidir. Neşe ve mutluluk duygusu verir.
   

      Sodalit Taşı


  Sodalit taşı hakkında:Duygularını ve düşündüklerini kolayca ifade edemeyen kişiler bu taşı boyun bölgelerinde kullanmalıdır. Stres alıcıdır. Günlük iş hayatının kötü etkilerinden ve duygusal karmaşalardan korur. Konsantrasyonu kuvvetlendirir. Boğazdaki şişlikleri ve iltihapları azaltır. Yolculuk sırasında mide bulantısı çekenlere iyi gelir.
   

      Topaz Taşı


  Topaz taşı hakkında:Zihni sakinleştirir ve bedeni gevşetir. Uykusuzluğa karşı iyidir. Turuncu renkteki topazlar (Imperial Topaz); cesaret, neşe ve hoşnutluk duygularını kuvvetlendirir.
   

      Turkuaz Taşı


  Turkuaz taşı hakkında:Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır. Huzur duygusu verir. Kaygıyı teskin eder. Kalp hastalıklarına iyi gelir. Tansiyonu düzenler.
   

      Siyah Turmalin Taşı


  Turmalin taşı hakkında:Kişinin amaçlarına odaklanmasını sağlar. Kişiye dinginlik vererek daha geniş görüşlü olmasını sağlar ve böylece duygusal iniş çıkışları dengeler.
   

      Unakit Taşı


  Unakit taşı hakkında:Kadınlar üzerinde özellikle hamilelik dönemlerinde faydalı etkileri vardır. Dengeleyici özelliklere sahip bir taştır. Üzerimizdeki duygusal, zihinsel ve ruhsal etkileri birleyerek kendimizi merkezde bulmamıza yardım eder. Bu özelliğinden dolayı huzur ve mutluluk arayan kişiler için harika bir taştır. Unakitin enerjisi kendimizi sevmemize yardımcı olur.
   

      Yakut Taşı


  Yakut taşı hakkında:Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kan dolaşımına pozitif yönde canlandırıcı etkisi vardır. Kişinin özgüvenini ve cesaretini kuvvetlendirir. Kişiyi kendisi hakkında hissettiği olumsuz duygulardan kurtarır.
   

      Yeşil Florit Taşı


   

      Yeşil Kuvars Taşı


   

      Yeşim Taşı


   

      Yosun Akik Taşı


   

      Zümrüt Taşı


  Zümrüt taşı hakkında:Başarı ve doyum duygularını belirginleştirir. Yetersizlik duygusundan kurtarır ve yaşama karşı duyulan minnet duygusunu güçlendirir. Yaşama sevincini artırır. Kişiye sevgi duygusu verir.